Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Stil
Alt 21-07-2010, 14:33
deulion deulion isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

deulion is on a distinguished road
Standart xanax'ı bırakmak

arkadaşlar uzun süredir siteye girmiyodum..iyi misin diye sorsanız hayır ama şükür diyelim..75 mg sabah ve akşam yarım anafranil bunun yanında günde 0.5 mg xanax içiyordum.. şu an 6.günüm ve artık xanax içmicem..6 gündür fazla sıkıntıya düşmedim..ve düşmemeyi de istiyorum.. çok az sıkıntı geldi onda da dişimi sıktım açıkçası..hastalığım anksiyete bozukluğu sersemlik, uyku hali ve bayılacakmış düşecekmiş gibi olmayla baş dönmesi genel sıkıntılarım artık bunlarla yaşıyorum diyebilirim.. sanırım bomboş ve rahat kafayla yaşamak nedir unuttum.. hani bir nebze olsun rahatlık veren bu durumlarda xanaxı artık içmicem..okuduğum ve öğrendiğim kadarıyla uzun süreli kullanımlarda zayıf bünyeli insanlarda bağımlılığın yanı sıra merkezi sinir sistemi dengesinin bozulmasına dahi yol açıyormuş 6 ay kullandım sanırım artık yeter..ama anafranil belli bir süre kullanacağım .. kendimi çok çok iyi hissetsem bile ilerde kesmeyi düşünmüyorum.. neden mi? ikinci nüksümde akıllandım
Alt 21-07-2010, 15:05
evrensan evrensan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

evrensan is on a distinguished road

Merhaba ;

Bende lustral 50 mg kullanıyordum günde bir tane. Kendimi çok çok iyi hissedince 3 ay nırakmıştım. Sonra tekrardan anksiyete bozuklukları başladı. bunun üzerine ilacı devam etmeye başladım. Şimdilik iyi hissediyorum. Sen xanax 6 ay boyunca bayağı uzun süre kullanmışsın. ben ilk rahatsızlandığımda 1 hafta kullandım. sonra dokotr tavisyesi ile bıraktım. Xanax hakikaen kendimizi çok iyi hissetmemizi sağlıyor ama dediğin gibi bağılmlılık yapmaması bırakman iyi olmuş. Ama atarax diye bir ilaç var. Bu anksiyete bozuklukları için kullanılan reçetesiz satın alabileceğin bir ilaç . Kendini sıkıntılı hissettğin bir zaman bunu kullanabilirsiniz. Xanax kadar etkili olmasada yinede sıkınıtlarının büyük çoğunluğunu yok eder.
Alt 21-07-2010, 16:50
Eren Eren isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Eren is on a distinguished road

ben xanax sı 1 sene kullandum ama hiç tam almadım ilacı..0,5 lik xanaxsın ilk 6 ay sabah aksam yarısını içtim,,daha sonra 3 ay boyunca sabah ve aksam çeyrek aldım yani ilacı 4 bölerek,,son olarakta 3 ay sadece aksam aldım..ve bir haftadır içmiyorum tabi dr kontrolünde..ilacı bıraktığımın ilk 1*2 günü psikolojikmen olsa gerek içimde sıkıntılar oldu yok desem yalan olur,,ama suan gayet iyi sayılırım..
gecmiş olsun dostum
Alt 21-07-2010, 16:59
basari basari isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

basari is on a distinguished road

Alıntı:
deulion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar uzun süredir siteye girmiyodum..iyi misin diye sorsanız hayır ama şükür diyelim..75 mg sabah ve akşam yarım anafranil bunun yanında günde 0.5 mg xanax içiyordum.. şu an 6.günüm ve artık xanax içmicem..6 gündür fazla sıkıntıya düşmedim..ve düşmemeyi de istiyorum.. çok az sıkıntı geldi onda da dişimi sıktım açıkçası..hastalığım anksiyete bozukluğu sersemlik, uyku hali ve bayılacakmış düşecekmiş gibi olmayla baş dönmesi genel sıkıntılarım artık bunlarla yaşıyorum diyebilirim.. sanırım bomboş ve rahat kafayla yaşamak nedir unuttum.. hani bir nebze olsun rahatlık veren bu durumlarda xanaxı artık içmicem..okuduğum ve öğrendiğim kadarıyla uzun süreli kullanımlarda zayıf bünyeli insanlarda bağımlılığın yanı sıra merkezi sinir sistemi dengesinin bozulmasına dahi yol açıyormuş 6 ay kullandım sanırım artık yeter..ama anafranil belli bir süre kullanacağım .. kendimi çok çok iyi hissetsem bile ilerde kesmeyi düşünmüyorum.. neden mi? ikinci nüksümde akıllandım
bende 6 ay ictim önce yarim sonra ceyrekti galiba aslinda turkiyedeki doktorum gunluk icmemek lazim demisti burdaki vermisti neyse biraktik
Alt 21-07-2010, 19:46
rüyalardannefretederoldum rüyalardannefretederoldum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

rüyalardannefretederoldum is on a distinguished road

bana da yazdı ama ben akşam doktoru arayıp bu ilaçdan korktuğumu ve içemeyeceğimi söyledim,peki o zaman içme demişti,hala evde biryerlerde durur,ama yakın akrabamın xanax kullanırken intihar etmesi,bende o ilaca karşı bir psikoloji yarattı
Alt 21-07-2010, 19:49
serapp
Ziyaretçi

Alıntı:
evrensan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba ;

Bende lustral 50 mg kullanıyordum günde bir tane. Kendimi çok çok iyi hissedince 3 ay nırakmıştım. Sonra tekrardan anksiyete bozuklukları başladı. bunun üzerine ilacı devam etmeye başladım. Şimdilik iyi hissediyorum. Sen xanax 6 ay boyunca bayağı uzun süre kullanmışsın. ben ilk rahatsızlandığımda 1 hafta kullandım. sonra dokotr tavisyesi ile bıraktım. Xanax hakikaen kendimizi çok iyi hissetmemizi sağlıyor ama dediğin gibi bağılmlılık yapmaması bırakman iyi olmuş. Ama atarax diye bir ilaç var. Bu anksiyete bozuklukları için kullanılan reçetesiz satın alabileceğin bir ilaç . Kendini sıkıntılı hissettğin bir zaman bunu kullanabilirsiniz. Xanax kadar etkili olmasada yinede sıkınıtlarının büyük çoğunluğunu yok eder.
evrensan bende lustral kullanıyorum 3 ay oldu xanaxı 1 aydan sonra azalta azalta bıraktım
lustral güzel bir ilaç mı acaba sende nasıl oldu bir de 1 yıl kullanmak gerekiyormuş bırakınca iyileşebilecekmiyiz acaba
Alt 21-07-2010, 19:49
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

öldumu akrabaniz gecmis olsun
Alt 21-07-2010, 19:50
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

xanax cok etkili bir ilac ben ucakta aldimi hicbirsey hissetmem
Alt 21-07-2010, 19:50
Hazan Hazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Hazan is an unknown quantity at this point

deulion Merhaba, gün içinde almış olduğunuz bir adet 0,5 lik xanax la bağımlı olmamışsınızdır. Yinede azaltarak bırakmanızda fayda vardı diyeceğim, birden kesmese idiniz. Ben 7 yıl kullandım, sizin gibi günde 0,5, çok aralarda da 1,5 mg a kadar çıktım. Tüm gittiğim psikiyatrler ve içiçe olduğum kadim dostlarımda var psikiyatr ve psikolog arkadaşlarım (bunu hava olsun diye yazmadım,"zira formda samimiyetlere inanılmaz oldu kısmende olsa" sadece gerçek bu, o camiada bulunuyorum boş zamanlarımda), illaki bırakmam gerektiğini ve bağımlı olacağımı, hatta olduğumu söylediler. Ben dinlemedim ve kendimi bağımlıda görmedim. diyeceksinizki dr dan dahamı iyi bilmekteyim, tabiiki bu haddim değildir. ama bu illetle yaşayan ben dim. ben im de savunma mekanizmam hep şu oldu; o halde neden başlattınız ya da başlatıyorsunuz bu kadar zararlı bir ilaca, insanları alıştıranda sizlersiniz, zararları var bırakın diyende yine sizler oluyorsunuz. kısa bir süre kullanım için veriyoruz gibi bir savunması olamaz psikiyatrlerin, ben bunu kabul etmiyorum. xanax dan sonra önerdikleri gibi atarax, pasiflora ve daha bir çok sakinleştirici ilaç var iken bu xanax ın bu kadar satılmasına neden sebep oldular, bu da tartışılır....
Alt 21-07-2010, 19:51
rüyalardannefretederoldum rüyalardannefretederoldum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

rüyalardannefretederoldum is on a distinguished road

evet maalesef öldü geride 5 kız öksüz kaldı,bu olay sonrası zaten benm psikolojim çöktü,şimdi herkes unuttu bu olayı ama ben hala atamadım üstümden

Seçenekler
Stil