Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Stil
Alt 23-09-2009, 22:23
yusra33 yusra33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

yusra33 is on a distinguished road
Standart lustral kullananlar!

merhaba..

ilaçsız üç ayın ardından hamileliğimin 13. haftasında dr umla güvenli ilaçlardan birini kullanmaya karar verdik. bazılarınız şaşırabilir ama prozac ve lustral son derece masum görünüyor. elbette riskleri sıfır değil ama yoğun bir depresyonla gebelik yaşamakta son derece yıpratıcı.

yarın 25 mg ile başlıcam. ama korkum malum, antidepresanlar başlandığında on gün kadar sarsıyor insanı. lustraldede başlangıçta yan etkiler oluyor mu? ve en korktuğum şey lustral içip kilo vermek. kilo almaya ihtiyacım var. sahiden kilo mu verdiriyor bu ilaç? tecrübelerinizi paylaşırsnız sevinicem.
Alt 23-09-2009, 22:45
Hazan Hazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Hazan is an unknown quantity at this point

Alıntı:
yusra33´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba..

ilaçsız üç ayın ardından hamileliğimin 13. haftasında dr umla güvenli ilaçlardan birini kullanmaya karar verdik. bazılarınız şaşırabilir ama prozac ve lustral son derece masum görünüyor. elbette riskleri sıfır değil ama yoğun bir depresyonla gebelik yaşamakta son derece yıpratıcı.

yarın 25 mg ile başlıcam. ama korkum malum, antidepresanlar başlandığında on gün kadar sarsıyor insanı. lustraldede başlangıçta yan etkiler oluyor mu? ve en korktuğum şey lustral içip kilo vermek. kilo almaya ihtiyacım var. sahiden kilo mu verdiriyor bu ilaç? tecrübelerinizi paylaşırsnız sevinicem.
Sevgili kardeşim, sizi ilaçların yan etkisi gibi bir takıntınız var bence, nedenine gelincede bazı yazılarınızdan bunları anlamaktayım. neden yan etkisi olsun, lustrali de, prozac ı da kullandım hiç bir yan etki olmadı. siz de de olmayacak. lütgen bunu aklınızdan çıkarınız... en yumuşak ilaç olarak adlandırılıyor lustral. dr unuz önerdi ise kullanacaksınız, rahat olmanız gerek.. bebeğiniz için bu şart...bunu da başaracaksınız ve bebeğinizi burada hepberaber kutlayacağız inşallah..kilo vermeğe gelince kesinlikle hayır...siz cesur bir bayansınız bunları sorun etmeyiniz. ilaçların yan etkisi olmayacak. teselli amaçlı yazmıyorum inanınız bana.. sevgiler.
Alt 23-09-2009, 23:54
blackwolf blackwolf isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

blackwolf is on a distinguished road

Alıntı:
yusra33´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba..

canım öncelilklee hayırlı olsun bebegin ben lustual kulanıyorumm ve bana hiç bi yan etkisi olmadı kiloo almadım aksine verdim ama bu bünye den bünyeye degişirr genelde diger antidepreasanlarınn en azz yan etkisi olanının lustural oldugunu söyledi doktorum inşalahh kolay bi hamilelik geçirirsinn vee burdaa bundann korktugu için hamile kalmayann arkadaşlara örnek olursunn
Alt 23-09-2009, 23:56
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

ayıcaa dünyalara bedel bişe yaşıyosun arkadaşım bırak boşverr kiloo all ne olmuş bebegin saglıklı olsunn yeterki dimi
Alt 23-09-2009, 23:58
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

pardon ben kilo aldırıyomu diye soruyosun sanmıştımm hamilelik zaten kilo aldırcakkk sana ne vermesii
Alt 24-09-2009, 10:30
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

evet benim isteğim kilo alabilmek. ilk bebeğimde 18 kilo almıştım.inşallah bunda da alıcam. ama onda ilaçsız dayabilmiştim. fakat o zamanlar pa ile tanışalı bir yıl olmuştuç şimdi ise yedi yıldır bu hastalık hayatımda. mücadele gücünüz biraz kırılıyor sanki. neyse, inanıyorum lustralden bir zarar görmiceğime. kadın dr um baştan beri içmemi önermişti, korkma demişti. birçok sara hastası d grubu ilaçları sürekli kullanarak bebek sahibi oluyor demişti. bugün başlıcam. Allaha sığınıyorum. ama dediğiniz gibi bu korkuyla yaşayıp çocuk sahibi olmamak daha zor. tşkler paylaşımlarınız için.

sevgili hazan, bu yan etki korkum yıllar öncesine dayanıyor. gerçekten prozacla başladığımda 15 gün çok zorlanmıştım. belkide hastalığımın seyri öyleydi, bilemiyorum. umarım bu defa olmaz. bu arada senin bebek tecrübenle ilgili yzını okudum. kısmet demek en doğrusu, senin için en hayırlısı buymuş demek ki. belkide ilaç içmesende yaşanacaktı bunlar. mutlu bir şekilde hayatına devam ediyorsan en güzeli bu.
Alt 25-09-2009, 22:22
evren025 evren025 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

evren025 is on a distinguished road

herkese merhaba 9 ay sürekli kullandım yan etkileri zamanla geçiyor ama bırakması daha zor herkese tavsiyem ilacı birden kesmeyiniz mg düşürerek 100 kullanıyosanız 50 2 hafta 2 hafta da 25 er olarak ben onun acısını çok kötü yaşadım 2 hafta baş dönmesi ama en ağır şekilde baş dönmesi felaketti atlattım ama p.a ile mücadelem hala devam ediyor melisa çayı kullanıyorum herkese ALLAH tan acil şifalar diliyorum
Alt 26-09-2009, 11:02
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

3 gündür 25 mg içiyorum. sanki beni daha depresif yaptı, bulantı ve uykusuzluk yaşıyorum. kafam karmakarışık, bu belirtilere katlanana kadar 5 ay deprsyonun kendisine katlanamazmıyım? yeni doğanda da kesilme beirtileri yapıyormuş...
Alt 26-09-2009, 15:41
evren025 evren025 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

evren025 is on a distinguished road

merhabalar valla depresyonla kendi başına baş etmek irade meselesi ben şahsım olarak başedemiyorum bence önce doktorunuza danışın ilaç kullanmak istemiyorsanız terapi ile rahatlamaya çalışın kendinede güvenin varsa umarım en kısa zamanda atlatırsın ...ayrıca belirtmek istediğim daha 3. gün bu tür ilaçlar 2 hafta ya kadar etki gösteriyor yan etkileri de 2 hafta içerisinde gidiyor herşeyden önce doktorunuza danışmanızda fayda var geçmiş olsun ....sağlıcakla

Seçenekler
Stil