Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Stil
Alt 26-05-2009, 14:06
batkan batkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

batkan is on a distinguished road
Standart Panik Atak mıyım Acaba?

Merhaba Arkadaşlar,
Herkese sağlıklı bi yaşam dilerim.Yaklaşık 3 ay önce arabamı yıkatırken bir anda kafamın arkası beynin uyuştu elim ayağı boşaldı.Kalp atışlarım hızlandı.Anlıyacağız fenalaştım dedim gidiyorum öbür tarafa.Hemen hastaneye gittim kalp elektrosu kan testi falan yaptılar temiz çıktı.Sakinleştici yapıp yarın norolojiye gel deyip taburcu ettiler.Ertesi günü noroloji doktoruna gittim muayene yaptı beyin temokrafisi çekti ve çok stres yapmışın çok yorgun düşümün bişeyin yok dedi bir kaç ilaç verdi sakinleştirici olarak alora verdi.Neyse aradan 15 gün geçti bir gün baş dönmesi birde nefes alamama sorunu yaşıyınca yine hastanenin yolunu tuttun orda da kalp elektrsu kan testleri yapıldı temiz deyip psikiyatrise gözük dedi.Hemen ertesi günü gittim anlattım olan biteni oda lustrial diye bir ilaç verdi.İlacı ilk 4 gün yarım aldım.Almaz olaydım 3 gün yarım içtim hayatım karardı.İlacı bıraktım.Şu anda rahatsızlığım nefes almakta zorluk ve başımda karıncalanma ve ağrı.Bu iki şikayetim devamlı var gün boyunca.arasırada baş dönmesi ve gözlerimde bulanıklık oluyor.Benim size sorum panik atak hastalığında nefes alamama ve başta karıncalanma ağrı devamlı mı olur yoksa kriz halindemi?Şimdiden tşk eder herkese ALLAH (C.C) acil şifalar dilerim.
Alt 26-05-2009, 14:09
Evrenos Evrenos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Evrenos is on a distinguished road

merhaba aramıza hoşgeLdin Gecmiş olsun, anLattıkLarından PA oLdugun anLaşıLıyor. antidepresan tarzı iLaçLarın yan etkileri oLuyor bunun etkilerinin kaç gün süreceği kişiden kişiye değişir ortalama 15 günü gecmez sizde muhtemeLen bu yan etkilere maruz kaLmışsınız. ilacı bırakmak yerine doktorunuza danışmanız gerekliydi.
Alt 26-05-2009, 14:22
rabiş rabiş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

rabiş is on a distinguished road

üzülerek yazıyorum sende pa sın ilacın yan etkilerinede alış ...diye yazsamda zor olduğunuda biliyorum
Alt 26-05-2009, 14:23
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Arkadaşım ilacı bırakmak zorunda kaldım çünkü üç günde hayatım karardı ilaçtan.Panik atak hastalığında nefes darlığı ve başta karıncalanma gün boyunca devam ediyor mu.Benim şikayetim şu anda nefes alamama başta karıncalanma bazen de boşluğa düşüyorum.Devamlıda bir huzursuzluk var içimde sanki fenalaşıcam gibi.Doktora gitmesem hastalık da ha da ilerler mi acaba yoksa bu şekilde mi devam eder.
Alt 26-05-2009, 14:36
Evrenos Evrenos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Evrenos is on a distinguished road

2 tane şansın var. yad doktora gidip tedaviye başlıyacaksın tekrar ( iLaç yada terapi veya ikisi bir arada) Yada kendin Yeneceksin Bu hastaLıgı Secim Senin.
Alt 26-05-2009, 14:46
rabiş rabiş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

rabiş is on a distinguished road

sevgili batman ben günlerdir uyuşuk geziyorum gün boyu sürer tabi önce bunu kabullen bi an önce çıkmaya çalışıyosun ama ben bu illeti ilaçsız yenemedim 15 yıldır sürekli olmasada zaman zaman tekrar ediyo hastalığım bi an önce doktoruna git ilaçsız olmuyo kendini çok yorma
Alt 26-05-2009, 14:57
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Alıntı:
rabiş´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili batman ben günlerdir uyuşuk geziyorum gün boyu sürer tabi önce bunu kabullen bi an önce çıkmaya çalışıyosun ama ben bu illeti ilaçsız yenemedim 15 yıldır sürekli olmasada zaman zaman tekrar ediyo hastalığım bi an önce doktoruna git ilaçsız olmuyo kendini çok yorma
Uyuşuk geziyom terken anlamöadım ialçların etkisinden mi uyşuk geziyon.İlaç devamlı uyuşukluk mu yapıyor.Yoksan 1 -2 ay sonra alışıyon mu ilaca.İlaç kullanmadan geçmez mi bu illet.Kendi ni yorma demişin ama hep halsizlik var üzerimde zaten.Acaba ilaç kullansam bu halsizlik kafamdaki uyuşukluk ve husursuzluk geçer mi.

Seçenekler
Stil