Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Stil
Alt 23-12-2013, 14:05
Sinan1985 Sinan1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Sinan1985 is on a distinguished road
Standart Midede gaz ve diyafram

Doktora gittim son 2 aydır sol kol bilek ve elde ağrı var vede sol kaburga altında dolgunluk ve hareketlenme var dedim elle muayene yaptı diyaframda şişkinlik var dedi buda fazla gazdan kaynaklanıyor dedi diyafram kaslarıda çok gergin dedi. Peki bu sol taraf ağrıları ney dedim gazdan kaynaklıdır kas gevşetici ve gaz giderici yazdı gönderdi pek inanasım gelmedi sanki baştan sağma oldu kullanmıycam zaten mide ilaç kullana kullana eczane deposu oldu korkuyorum karaciğer ve böbreklere bir şey olucak diye 4 aydırda hiç bir ilaç kullanmıyorum onun yerine akşamları 2 kadeh şarap içiyorum rahatlatıyor beni sizdede gazdan kaynaklı sol taraf ağrıları varmı ?
Alt 23-12-2013, 14:22
mico mico isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

mico is on a distinguished road

birebir aynı durumdayız! sen şükret benim ki daha beter! aylarca kendimi kalp hastası sandım ama meğer sorun buymuş! bu da beni panik atağa yakalattı sağolsun! dokturuna da selamlarımı ilet diplomasını yırtsın bir zahmet! fazla gaz ne demekmiş? her insanda gaz aynıdır! sadece bazılarının içinde kalır çıkmaz! bu da fazla gazım var dedirtir insana! ve bu gaz vücutta çıkmadığı için her tarafı dolanır! bu da geçtiği her yeri kasar, bende çok şiddetli sancılar yapıyor! ancak sol kolda çok ağrın varsa sorun bağırsaklarında kardeşim! kabız ve ishal nöbetlerin var ve yemek sonrası mahvoluyosun eminim!
Alt 23-12-2013, 15:27
Sinan1985 Sinan1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Sinan1985 is on a distinguished road

Alıntı:
mico´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
birebir aynı durumdayız! sen şükret benim ki daha beter! aylarca kendimi kalp hastası sandım ama meğer sorun buymuş! bu da beni panik atağa yakalattı sağolsun! dokturuna da selamlarımı ilet diplomasını yırtsın bir zahmet! fazla gaz ne demekmiş? her insanda gaz aynıdır! sadece bazılarının içinde kalır çıkmaz! bu da fazla gazım var dedirtir insana! ve bu gaz vücutta çıkmadığı için her tarafı dolanır! bu da geçtiği her yeri kasar, bende çok şiddetli sancılar yapıyor! ancak sol kolda çok ağrın varsa sorun bağırsaklarında kardeşim! kabız ve ishal nöbetlerin var ve yemek sonrası mahvoluyosun eminim!
Bilmiyorum kardeşim sorun bağırsaklardamı nedir anlamadım yemek sonrası sanki koca bir öküz yemiş gibiyim azıcık yesemde öyle ağırlık çökertiyor bide sürekli sol mide altında yemekten sonra guruldama oluyor büyük ihtimal bağısaktan geliyor o ses diyaframda çok yukarı çıkıyor kalbe baskı yaparcasına ben böyle değildim önceden 72 kiloydum hiç bir sorun yoktu midemle ilgili boyda 1.87 şimdi kilo 85 yemeğide azalttım hep tartıluyorum inanki bir kilo bile oynamazmı ya cipralex adlı ilaç bende çok kilo aldırdı
Alt 23-12-2013, 15:34
lionel lionel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı

lionel is on a distinguished road

Keşke bende sizin gibi fiziksel olarak yaşasam paniği. Delirme korkusu kadar kötü birşey var mı ya. Size imreniyorum vallahi Allah hepimize şifa versin.
Alt 23-12-2013, 18:12
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

kardeş bende 1.90 a yakınım, kilom 75, yani zayıf sayılırım! bunun kiloyla bir ilgisi yok! senin sorunun netleşti, anlattıkça emin oldum artık, maalesef sindirim sistemin çalışmıyor! bu bir hastalık diil, bazı insanlarda bu böyle! birebir aynı durumdayım seninle! yemek işkence haline geldi! doktora git çok büyük ihtimal İBS teşhisi koyacaktır!
Alt 23-12-2013, 20:08
VOZKULL VOZKULL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

VOZKULL is on a distinguished road

Aynı durum bendede var fakat bende diyafram mide sıkışınca kalbe bayağı baskı yapıyor extralar da bundan dolayı oluyor. sindirim sistemimiz neden böyle oldu aşırı ve hızlı yemek birde katı yemek yemekten. eğer diş probleminiz yoksa katı yiyecekleri iyice çiğneyin ve hızlı değil yavaş yerseniz yavaş yavaş düzelecek inanın bunu deneyin faydasını göreceksiniz.yürüyüş spor ve aktivitelerde sindirime yardımcı olur.
Alt 23-12-2013, 23:16
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

vozkull sonuna kadar haklı, bu işin çözümü bol hareket, bol su içmek ve yemeği iyice çiğnemek! ayrıca ben maden suyu (soda diil aman diyeyim) ayran ve limon karışımını içiyorum müthiş faydası oluyor! zaten her sağlıklı insanın bile günde 2 tane maden suyu içmesi lazım! soda sakın içmeyin çok zararlı! birde ayranı direk maden suyundan yapın, su karıştırmayın! bu sindirim sorununun başka çözümü yok! çünkü hastalık diil!

Konu mico tarafından (25-12-2013 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.
Alt 24-12-2013, 21:20
efendi efendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

efendi is on a distinguished road

Maden sodası; maden suyu zaten yapısı gereği ve doğal olarak co2 içerirken, bir de bunun üstüne co2 eklenerek sodalanması sonucu elde edilen sıvı içecektir. Maden sodası da gaz formüllerinden biridir. Çok fazla işlevi vardır.doz aşımında boğarak öldürme etkisi olan gazdır(((
Aman dikkat..
Alt 25-12-2013, 14:40
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Alıntı:
efendi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Maden sodası; maden suyu zaten yapısı gereği ve doğal olarak co2 içerirken, bir de bunun üstüne co2 eklenerek sodalanması sonucu elde edilen sıvı içecektir. Maden sodası da gaz formüllerinden biridir. Çok fazla işlevi vardır.doz aşımında boğarak öldürme etkisi olan gazdır(((
Aman dikkat..
soda ile maden suyu aynı değildir, soda katkı içerir, o yüzden içilmesinin hiçbir faydası yoktur! maden suyu vücudun ihtiyacı olduğu her minerale sahip! günde 1-2 tane içmke gerekir, fazlası tabiki de öldürür insanı! her şeyin fazlası zarar diye boşuna demezler!

Seçenekler
Stil