Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Stil
Alt 01-11-2010, 14:35
gureloglu gureloglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

gureloglu is on a distinguished road
Standart panik atak ve tansiyon

mrb arkadaslar bu sıralar tansıyon yukselmesı yasıyorum dr bunun pıskolojık oldugunu soledı 15/10 oluyor tansıyonum ve 15 dk sonra normale ınıyor 12/8 11/7 gıbı bugun dr gıttım ve cipralex ve xanax dıye ıkı ılac verdı bu ılaclar nasıl kullanan varmı aranızda ve bu sekıl tansıyonu yukselen
Alt 01-11-2010, 16:43
eylulsu eylulsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

eylulsu is on a distinguished road

merhaba ben xanax kullanıyorum zaten o olmasa gece ataklarla ne yaparım bilimiyorum bende tansinyon senin kinin tam tersi düşüyor ama ilk p.a olduğum zamanlarda tansiyon aletiyle geziyordum ve ilk başlarda tansiyonum senin gibi 15/10 olduğu zamanlar oluyordu DR bunu kendim yaptığımı söyledi va evde tansiyon aleti bana yasaklandı ama ben yine yılmadan bahane bulup eczanede ölçtürüyordum zaman içnde bunu gerçekten kendim yaptığımı fark ettim çünkü 5 dakika arayla farklı tansiyonlar çıkıyordu şimdilerde de aşırı düşüyor o da ayrı bir sorun xanax ın seni rahatlatacağını düşünüyorum bana bu geçirdiğim dönemlerde çok yardımcı oldu çünkü cipralex için yorum yapamıcam arkadaşım şimdiden geçmiş olsun sevgiler
Alt 01-11-2010, 18:15
ksktaner
Ziyaretçi

ilaclar süper knka
Alt 01-11-2010, 21:54
Hazan Hazan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Hazan is an unknown quantity at this point

Tabiiki heyecan ile baktığımız tansiyon yüksek çıkacaktır. bu çok doğal. örnekle ben ölçtüğüm dönemlerde EYVAH!! ya yüksek çıkarsa (aynen böyle mantıksızca bir düşünce
ile) korkusu ile 22/11 e kadar çıkarıyordum ve ne tuhaftırki hiç bir sıkıntıda vermiyordu bu yükseklik..

Yıllarca böyle devam etti günde 3/5 ölçme gibi, sonraları FOBİ oluştu ve de tansiyon aletini uzaktan görmem bana yetiyor, bir heyecan anlatamam, saçma, çok affediniz aptalca bir olay bu da. şimdi ne oldu? asla ve asla tansiyon ölçümü ne kendim ne de dr a baktırmaıyorum..Dr UMUN ÖNERDİĞİ ŞEKİLD KORUMA AMAÇLI BİR TANSİYON İLACI KULLANIYORUM. ÇÜNKÜ ASABİ TANSİYON...korkudan kaynaklanan. demek istemiyorum ama lanet olsun diyeceğim yinede. bu kadarmı korkutur insanı br tansiyon ölçümü.
Alt 01-11-2010, 22:12
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

XANAX an ı kurtarmak için kullandığımız bir yeşil reçete ilaç sizlerinde bildiği gibi. bir iki saat rahatlık vermekte. tedavi edici özelliği yok. ben bağımlı idim. nasılsa bu xanax bana iyi geldi diyerek (ilk reçete edildiği zaman, bir de antdiepresan verilmişti, sayısını unuttuğum nükslerimin birinde antidepresanı bıraktım ve xanax la idare ettim. sonrası dehşetti, öylesine bir depresyona girdimki, yanlış anlaşılmasın, takviyesiz antidepresansız, sadece xanax kullandığımdan girdim depresyona...

Bir de şu var, bana ilk xanax ı veren dr umua öfkeliyim hala, ölsemde bayılsamda vermeyecekti yeşil reçete ilaç, tamam ilk verdiğinde bir ay kullanacaksın demişti, tabiiki bu bir ay yıllarla tamamlandı... o nedenle dr unuz bırakınız dediğinde bırakınız illaki xanax ı. ben bıraktım, evet 7 yıldan uzun süre kullanımdan sonra bıraktım ama başka yeşil reçete ilaç kullanmaktayım. fark eden bir şey yok yani...

Kullanırımda yeşilreçete önemli olan an ı kurtarmam olsada, benim anlayamadığım şey, neden bu kadar yeşil reçetede kısıtlama yapılmakta, bir ay kullanınız ve bıraktıracağız gibi, antidepresan eşliğinde hiçbir zararı olmadığına göre? efendim kötüye kullanım olurmuş, tabiiki ben im yaptığım kötüye kullanımdı, ama dr uyarsa idi ben i ben de antidepresansız almazdım. bağımlı oldum derken günde en fazla yarımşardan 1,5 almakta idim. yan i üç adet 0,5 mg. 1,5 a çıktığımda çok enderdi, 0,5 de sınırlı kalmaya çalışıyordum ama böyle iken bile bağımlı olmuşsunuz demişti dr!!!!!!!!!!!

İlaç olayları çok enteresan ve de hastalığımız gibi de çok karmaşık...32 yıl evvel hastalıkla tanıştığımda, marketten sigara alır gibi diazem i, tranxsileni vs şimdi tüm yeşil reçeteye tabi olan ilaçları eczaneden reçetesiz de almakta idim. Şimdimi yeşil reçete ilaçlar öcü oldu, yoksa diğer antdepresan sektörlerimi rahatsız oldu, bu tartışılır. o zaman bağımlılık yoktu, şimdi var çıkalım işin içinden. saçmalıklarla dolu bir durum... kötüye kullanım bildiğim kadarı ile kişi günde 10 tane 1 lik xanax, veya diğer yeşil reçete ilaçlardan 10/*20 alır ise kötüye kullanım olur. ben im mantığım bu. tabiiki laç firmaları ve dr lar daha iyi bilir ama yaşayan olarak bizler sanırım daha iyi biliyoruz bu ilaç durumunuda, kullanımınıda.
Alt 01-11-2010, 22:26
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Canım arzu, hissedilir şeyler yaşadığınız için gerçektende o an tansiyon bayağı yükseliyor demektir. heyecanlanmadığınız halde yükselen bir tansiyon!!! evet düşündürücü ama yine ısrarla diyorumki, bunun çözümü var, yeniden bir dr ve yeniden holter,ve dr a tam anlatım durumunuz ile ilgili. yani tansiyon ilacı aldığınızda tansiyonun ani düşmesi gibi. en azından düşük, mg lı bir tansiyon ilacını kullandırırlar koruma amaçlı, ama tetkikler ve holter neticesinde. daha evvel yapılan holteri unutunuz kardeşim, tekraren dr şart ben ce. sevgiler.
Alt 01-11-2010, 22:29
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Mesela örnekle ben; tansiyonum 22_18_19_20 çıktığı dönemlerde hiç bir sıkıntı hissetmiyordum. Bu da demektirki!! ben ce tabiiki, aşırı heyecan aptığım için yükseltiyordum tansiyonumu bir anlık.
Alt 01-11-2010, 22:37
gureloglu gureloglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

gureloglu is on a distinguished road

Alıntı:
ksktaner´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ilaclar süper knka
inşallah faydası olur kanka dr dedı xanax yazayımmmı dıye dedım yesıl receteden terettut edıyorum dedı antı deprasanla alattıgın sıkıntıyı bununla daha cabuk aşarsın ıyılesme goserırısın dedı okı dedım yoksa ıkı seneden berı yazmak ıstıryor ben cekınıyorum dıye yazmıyordu ama bu sefer sende deprasyon baslangıcı var ılerlemeden baslayalım tedavıye dedı bende dedım kı benı deprasyona sokan bu tansıyon yukselmesı yukselınce arzu nun dedıgı gıbı yer ayagımın altından kayıyor ve ensem de agrı oluyor basım hafıf agrıyor dr dedım bende tansıyon hastası olmasam bu agrı olmaz dedım ded ıllakı ensen agrıyorsa tansıyon hastası sın demek deıl dedı o gerılıme ve strese baglı bır agrı dedı benım basım cok donuyor yukseldıgı an sallanıyorum ve sersemlık yapıyor gözlerım bulanıklosuyor gıbı berbart bır hadıse yataga yatınca ayaga kalkınca bas donmesı oluyor dedım yeter ya dr.dedım ya benı kurtar ya asacam kendımı dıye ben bu tansıyonla yasayamam dedım dr korktu tanıdık zaten komsu dedı ne oldu sana dedı adam da sasırdı dedım bıktım bu tansıyon oynamalarından

Konu gureloglu tarafından (01-11-2010 Saat 22:39 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-11-2010, 23:54
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Alıntı:
arzu helen´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bazen öyle oluyor ki ben kendimi kötü hissediyorum heyecan yapıyorum tansiyonumu bir ölçüyoru 11/7 ama bazen hastanede isem özellikle öyle bir panik yapıyorum ki tansiyonum 17/120 olmuş,gün içinde aşırı stresten dolayı da tansiyonum yükselebilrimiş.ama yarından sonra kontrolüme iki hafta kalacak,ve ilaç kullanımım da altı ayı doldurmuş olucam o zaman tansiyon rahatsızlıgımı da dile getiricem ve ilaç istiyecegim gitmeden yarından sonra günlük ölçüp yazacagım tansiyonumu da..teşekkür ederim cevapladıgınız için hazan anne.ama birde korkuttunuz beni tekrar holter taktırın diye holter takılı olunca aşırı strese giriyorum ben çok yükseliyor ozaman..15/10 b,şey hissetmiyorum ben birde bünyemin alışık olmadıgı tansiyonun daha çok yükseldigi durumlarda sanırım bünyem böyle bir cevap veriyor bana..sarsıntı geçiriyormuşum gibi
Tatlı bayan, manevi evladım arzu size dün akşamda tekrar holter çektiriniz içiniz rahat eder diye yazmıştım. yukarıdaki yazınızda derste heyecanlanmadığım halde tansiyonla ilgili kötü oldum diye yazmıştınız cevabım ona göre oldu..ama şimdi bu yazıda heyecanlanıyorum dediğinizde iş değişiyor holter de hiç bir şey olmadığını siz de bilmektesiniz. zaten heyecan ile yükselme olduğunda holterde belli olmakta... şu son yazınızdan anladığım kadarı ile durup dururken değilde, heyecanlandığınız anda tansiyon problemi oluyor, ben mi yanlış anlamaktayım? lütfen korkmayınız, korkuttu isem çok üzülürüm, sevgiler.

Seçenekler
Stil