Go Back   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 13-03-2009, 23:42
Hazan Hazan is offline
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Hazan is an unknown quantity at this point

Sevgili yusra, paxil diğer antidepresanlardan farklı değilki azaltarak bırakmaya başladığınızda yan etkileri bu kadar çok olsun, diğer ilacınızı bıraktığınızda, hafif bir yan etki yaşadı iseniz bunda da aynı olacaktı..ya da olmayacaktı..eski şikayetleriniz nüks ettiğine göre demekki hastalık bitmedi...paxil değilde bir başka antidepresanda olsa tam düzelme olmadı ise bu sıkıntılar tekrarlıyacaktı...tabiiki bu benim düşüncem... yani tedaviye devam..tam düzelmedende çocuk olayına kalkmayınız derim...acil şifalar..
Old 15-03-2009, 00:13
PanikYok PanikYok is offline
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

PanikYok is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by yusra33 View Post
merhaba arkadaşlar

çok şiddetli derealizasyondan sonra iki yıl değişik dozlarda paxil içtim.en son çeyrek doza düşürmüştüm ki tekrar kendini kaybetme, intihar etme korkusu, gece uyandığımda aşırı yabancılaşma şikayetlerim başladı.

insanın moreli bozuluyor, yıllar geçiyor ve aynı yerde saydığını görüyorsun. ikinci bir çocuk istediğim için paxili bırakıcam fakat..

aranızda paxili bırakanlar oldumu? acaba yaşadıklarım sadece kesilme belirtisimi yoksa hastalık devammı ediyor

sağlıklı günler

2 yıla yakın paxil iciyorum cok iyi geldigini söyleyebilirim. Sunu da söyleyeyim bazı dönemler cok iyi hissediyorum kendimi ve ilac içmeyi unuttugum zamanlar oluyor ama bu en fazla 3 gün sürüyor 3 günden sonra dikkat dagınıklıgı ve bas dönmesi oluyor. Ama senin ki PA yoklaması ama bu senin moralini bozmasın bu kurtulamadıgın anlamına gelmiyor sadece daha zamanı var anlamına geliyor ilaca devam etmen gerekiyor. Ben doktorumla son görüsmemde kendimi anlattım bana sorarsanız %95 iylestim dedim doktorum ne dedi biliyor musunuz? Hastalıgın gecmemıs kendi agzınla söyledin ilaca devam et dedi :=)
yani bu hastalıgı sansa bırakmamak gerektigini anladım tam anlamıyla kurtulmadan kesinlikle ilac bırakmak iyi degil cünkü basa dön aynı seyleri bi aha yasa gereksiz bence ilaca devam arkadaslar guru meselesi yapılacak bisey de degil bu ilacsız yenersek kimse madalya vermicek bize :=)..
Reply With Quote
Old 17-03-2009, 17:46
a_l_i a_l_i is offline
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

a_l_i is on a distinguished road

bende 2 ay önce biraz azaltmayı denedim günde 30 mg paxil kullanıyordum, fakat 20 mg a düşürünce kötüleştim çareyi 30 mg tekrar dönmekten buldum çok şükür iyi gibiyim allahım hepimize şifa versin
Reply With Quote
Old 19-03-2009, 19:15
yusra33 yusra33 is offline
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

yusra33 is on a distinguished road

sevgili panikyok

kimsenin morelini bozmak istemem, 8 yıl oldu bu hastalıkla tanışalı.bunu yenmek diye bişey yok ki.zaman bunu öğretiyor. ilaç alınca şikayetlerimizin üstünü örtüveriyoruz. ilaçtan sonra bir süre şikayetsiz dönem oluyor. sonra bir başka yüzüyle geliyor pa.ben bunu kabullendim. bazıları yenilmeyi neden kabullendin diyebilir. bu yenilmek değil. onunla yaşamaya alışmak. hayatı ertelemek istemiyorum, pa geçsinde ondan sonra bir bebeğim olsun demek istemiyorum. yada kaçındığımız bir sürü şeyi. çünkü hayat geçip gidiyor, panın geçmesini beklerken.yinede tavsiyelerin için tşk. ederim

sevgili hazan

emin ol paxili bırakmak diğer antdprsnlrı bırakmaktan çok daha zor. çünkü anksiyetede en etkili ilaç. doğal olarak bırakıldığında anksiyteden kaynaklanan şikayetler artıyor. ayrıca hiç gocunmuyorum bu ilaçları içmekten, sorun değil ama dedim ya işin sonunda hayatı ertelemek var
Reply With Quote
Old 23-03-2009, 23:11
informer80 informer80 is offline
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

informer80 is on a distinguished road

selamlar
ben 9 aydır paxil kullanıyorum
geçen perşembe doktoruma gittiğimde beni dinledikten sora sana son kutu ilacını yazıyorum dedi ve son 1 aydır yarım içiyorum ilaç bittikten sora paxera diye bi ilaç başlatıp bir müddet sora tamamen bırakacağımı söyledi
Reply With Quote
Old 25-03-2009, 12:28
PanikYok PanikYok is offline
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

PanikYok is on a distinguished road

informer80 doktor simdiden ilacı bıraktırıyorsa cok süratli iyilesmisin demektir ama bana cok erken geldi ilacı bırakman için doktoruna eksik bilgi vermemıssındır umarım ama yinede tebrikleri cok süratli asama kaydetmissin insallah pa senin icin son olur
Reply With Quote
Old 25-03-2009, 20:27
yavuzhunter yavuzhunter is offline
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

yavuzhunter is on a distinguished road

yaaa bu paxil denilen ilaç bende hiç olumlu bir şey yaratmadı nasıl oluyorda bu kadar insan fayda görüyor bu ilaçtan.....
Reply With Quote
Old 04-04-2009, 22:32
yusra33 yusra33 is offline
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

yusra33 is on a distinguished road

yavuzhunter

paxil çok etkili bi ilaç. ama altı-sekiz aydan sonra etkili oldu bende. ama çok fazla yan etkisinide gördüm tabi.
Reply With Quote
Old 04-04-2009, 23:29
Hazan Hazan is offline
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Hazan is an unknown quantity at this point

Paxil ben de de, çok geç etkisini göstermişti. anxsieteme iyi geldi. ama kilo problemi nedeni ile 2 ay ı aşkın bir süredir başka bir antidepresana geçtim...ve de denildiği gibi paxil i bıraktığımda hiç ama hiçbir yan etki yaşamadım..
Old 21-10-2011, 00:13
toredo19 toredo19 is offline
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

toredo19 is on a distinguished road

arkadasım paxera zaten paxılın muadılıdır baska bır fırma tarafından uretılmıs adı
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules