Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Stil
Alt 08-03-2014, 23:15
cuneyt cuneyt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

cuneyt is on a distinguished road
Standart panik atak ve reflü

tekrar rahatsız ediyorum reflü hastasıyım birde panik atak reflü hastalığında nefes darlıgı kalbe baskı boğazda yumru hissi oluyo panik ataktada bunlar var aklım karıştı hangi hastalığım var bilmiyom ne yapabilirim bu belirtiler 2 sindede var
Alt 08-03-2014, 23:40
dogu009 dogu009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

dogu009 is on a distinguished road

ben de hem panik hem reflüm var. bazen mideden göğse doğru baskılar oluyor. boğazda düğümlenme göğüs çevresinde kas titremeleri falan. o baskı ve ağrıları kalp sanıp acile gittiğim oldu. reflün varsa o baskı boğazda sorunlar olabilir ama bunları büyütüyorsan her defasında doktora gitmek istiyorsan panik var demektir.
Alt 08-03-2014, 23:48
excel35 excel35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

excel35 is on a distinguished road

bende yaygın anksiyete bozukluğu var midemde baskı hissediyorum sanki sıkıyormuş gibi arada mideden göğüse doğru baskı oluyor.reflü bunları yapar mı?
Alt 08-03-2014, 23:51
the_lord the_lord isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

the_lord is on a distinguished road

Geçmiş olsun.bende reflû mü var bilmiyorum ama aynı sorunlar bendede var.boğazında sanki yumrunu sokmuş bekletiyor orada.nefes darlığı ve karnimin uzerinde fil var sanki,uyuşma gibi.Birbirini tetikliyordur ....yediğine içtigine dikkat et,mideyi fazla zorlama bakalım ne olacak.
Alt 08-03-2014, 23:51
dogu009 dogu009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

dogu009 is on a distinguished road

bende reflü var doktora gittiğimde bunun kalp değil mide problemi olduğunu söylüyor. ama reflü var diyebilmek için bu bir neden değil. reflünün çok başka belirtileri vardır.
Alt 11-03-2014, 00:48
cuneyt cuneyt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

cuneyt is on a distinguished road

ben lustral kullanıyom lustralın yan etkilerinde yemek borusunda problem yazıo
Alt 14-03-2014, 04:57
Erbay Erbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Erbay is on a distinguished road

reflü malesef bendede var ve semptomlari en aza indirmek icin yapilacak en iyi sey az yemek yemektir arkadaslar...az yiyin ve yediginiz yiyeceklerde baharat aci sogan tarzi besinler az olsun , kisacasi az yiyin ve saglikli beslenin
Alt 25-03-2014, 23:54
tyln tyln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

tyln is on a distinguished road

benim gastro doktorum antidepresanlarin mide kapakciginda rahatlama yapdigi icin refluyu tetikleyebilecegini soyluyor.. dilerseniz bir doktora gozukup mide koruyucu ilac alin, kesnlikle iyi gelecekdir.
Alt 08-04-2014, 17:15
tranco tranco isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

tranco is on a distinguished road

Alıntı:
cuneyt´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tekrar rahatsız ediyorum reflü hastasıyım birde panik atak reflü hastalığında nefes darlıgı kalbe baskı boğazda yumru hissi oluyo panik ataktada bunlar var aklım karıştı hangi hastalığım var bilmiyom ne yapabilirim bu belirtiler 2 sindede var
Ben de reflü hastasıyım. Hem de rahatsızlığım LFR adı verilen bir boğaz reflüsü türü. Mide asidinin boğaza ulaşması sonucu gırtlağın sağ alt tarafında koca bir yumru, durmadan çıkan bir mukus ve boğaz kazıma, gırtlağımda gerginlik ve kasılma var. Dört sene önce Nexium adlı bir proton pompa inhibitörünü aldığımda hemen hepsi geçmiş yaşama tekrardan bağlanmıştım.Sonra hamile kaldım ve gebeliğin 7-8. aylarından itibaren gırtlağımda kasılma,sağ tarafta yumru mukus felaket safhaya vardı. önce Nexium bunları geçiriyordu. Gebelik bittikten sonra direkt gırtlak yaraları, kanlı mukus, boğazda yabancı cisim hissi,durmadan kasılma gb şikayetler devam etti. Diyet, PPİ mide ilaçları vs derken hiçbir çözüm bulamadım. Endoskopi oldum.Eritermli pangastirit ve yemek borusu iltihabı çıktı. Reflüm artık diğer safhaya da varmış. Tabi artık vucut mide ilaçlarına bağışıklık kazanmış durumda ; çok vermiyor tedaviye. Bu arada piskolojik olabilir diyenler olduğu için psikiyatriye de gittim gırtlaktaki kasılma ve gerginlik için..hem antidepresanlar hem de benzodiyazepinler aldım 6 ay kadar. açıkcası vardığım noktayı değerlendirecek olursam benzodiyazepin bir kas gevşetici olduğu için spasmolitik olarak da kullanılıyor bu nedenle gırtlak kasımı biraz gevşetiyor ama artık bağışıklık yapar diye onu da vermiyorlar...ne raflüm, ne sağ taraftaki globusum ne gırtlak içindeki yaralarım hiçbir şey geçmiyor...bir kısım psikolojik diyor bir kısım reflüden diyor...antidepresanlar hiçbir işe yaramıyor..nasıl bir çözüm bulacağım bu kasılmaya ve gırtlak yaralırna bilemiyorum...çookk üzgünüm..bıkkın ve umutsuzum artık..ne çalışabiliyorsunuz ne de acısına katlanabiliyorsnunuz..var mı bu durumu aranızda yaşayanlar?
Alt 08-04-2014, 17:16
tranco tranco isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

tranco is on a distinguished road
Standart gırtlak kasılması ve reflü

Alıntı:
cuneyt´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben de reflü hastasıyım. Hem de rahatsızlığım LFR adı verilen bir boğaz reflüsü türü. Mide asidinin boğaza ulaşması sonucu gırtlağın sağ alt tarafında koca bir yumru, durmadan çıkan bir mukus ve boğaz kazıma, gırtlağımda gerginlik ve kasılma var. Dört sene önce Nexium adlı bir proton pompa inhibitörünü aldığımda hemen hepsi geçmiş yaşama tekrardan bağlanmıştım.Sonra hamile kaldım ve gebeliğin 7-8. aylarından itibaren gırtlağımda kasılma,sağ tarafta yumru mukus felaket safhaya vardı. önce Nexium bunları geçiriyordu. Gebelik bittikten sonra direkt gırtlak yaraları, kanlı mukus, boğazda yabancı cisim hissi,durmadan kasılma gb şikayetler devam etti. Diyet, PPİ mide ilaçları vs derken hiçbir çözüm bulamadım. Endoskopi oldum.Eritermli pangastirit ve yemek borusu iltihabı çıktı. Reflüm artık diğer safhaya da varmış. Tabi artık vucut mide ilaçlarına bağışıklık kazanmış durumda ; çok vermiyor tedaviye. Bu arada piskolojik olabilir diyenler olduğu için psikiyatriye de gittim gırtlaktaki kasılma ve gerginlik için..hem antidepresanlar hem de benzodiyazepinler aldım 6 ay kadar. açıkcası vardığım noktayı değerlendirecek olursam benzodiyazepin bir kas gevşetici olduğu için spasmolitik olarak da kullanılıyor bu nedenle gırtlak kasımı biraz gevşetiyor ama artık bağışıklık yapar diye onu da vermiyorlar...ne raflüm, ne sağ taraftaki globusum ne gırtlak içindeki yaralarım hiçbir şey geçmiyor...bir kısım psikolojik diyor bir kısım reflüden diyor...antidepresanlar hiçbir işe yaramıyor..nasıl bir çözüm bulacağım bu kasılmaya ve gırtlak yaralırna bilemiyorum...çookk üzgünüm..bıkkın ve umutsuzum artık..ne çalışabiliyorsunuz ne de acısına katlanabiliyorsnunuz..var mı bu durumu aranızda yaşayanlar?

Seçenekler
Stil