Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Stil
Alt 06-02-2011, 23:37
Marine Marine isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Marine is on a distinguished road

teşekkür ediyorum içimi rahatlattınız tabiki zor hatta en zoru bence nefes alamamak hayatı devam ettirmek için en önemli şey çünkü insan ister istemez korkuyor beni en çok şaşırtan şey belki bunu yüzlerce defa yaşamışımdır ama hala aynı korku aynı düşünce yanlışları sanırım işin özü bu zaten değil mi?
Alt 09-02-2011, 08:53
YABLI YABLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

YABLI is on a distinguished road

Bende anksiyete bozukluğu vardı şimdi pa da ekleniyor galiba.bu nefes sorunu bendede olmaya başladı.yatarken birden kalkıyorum nefes alamıyo gibi oluyorum saniyelik.sonra ya daha kötü olursam korkusu.yutkunamıycam sanki o an nefes alamıcam gibi.ne yapmam lazım böyleyken yardımcı olurmusunuz??
Alt 09-02-2011, 21:55
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

bende bugün doktora gittim ama poliklinikler kapandığı için acile yönlendirdiler kafama takmıştım tıkanıp kalıcam diye gerçekten de kötü olduğumu söyleyebilirim boğazımda kocaman bir düğüm varmışta beni boğucakmış gibi oldum yada herhangi başka bir rahatsızlığım olduğunu düşünmüştüm o an apar topar gittik serumla beraber sakinleştirici verdiler ordaki doktorun söylediği tamamen psikolojik biz buna somatizasyon diyoruz akciğerlerin gayet iyi gözüküyor hatta bana yattığım yerin hemen arkasındaki makineyi gösterdi bak oksijen seviyesi nerdeyse 100 de 100 benden bile iyi nefes alıyorsun nefes alamaman için bir sebep yok dedi tabi o an nasıl stres yapmışsam ağlamaya başladım gerçekten sinirlerim çok bozulmuştu ... yarın doktora gidicem psikiyatriste bakalım bunun için ne vericek bana ne diyecek merak ediyorum kendimi iyi olduğuma bir türlü inandıramıyorum ....
Alt 09-02-2011, 22:08
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Alıntı:
YABLI´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende anksiyete bozukluğu vardı şimdi pa da ekleniyor galiba.bu nefes sorunu bendede olmaya başladı.yatarken birden kalkıyorum nefes alamıyo gibi oluyorum saniyelik.sonra ya daha kötü olursam korkusu.yutkunamıycam sanki o an nefes alamıcam gibi.ne yapmam lazım böyleyken yardımcı olurmusunuz??
gerçekten uykuda çok kötü oluyor bir uykumuz var bari rahat rahat yatalım diyorsunuz ama orda bile rahat yok emin olamıyoruz bu fiziksel mi yoksa psikolojik birşey mi diye sizi çok iyi anlıyorum
ben genelde baya uykum gelene kadar yatmıyorum uykumda hala tıkanıcak gibi oluyorsam kalkıp ışığı açıp bir süre oturup sonra tekrar deniyorum derin nefes alıp yavaşça vermekte faydalı oluyor yanlız karından almak gerekiyor azda olsa işe yarayabilir tabi çok kafaya takmışsam yatağa bile gitmek istemiyorum aynı şeyi yaşayacağım diye o yüzden sanırım son çare gene doktor ....
Alt 10-02-2011, 08:07
YABLI YABLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

YABLI is on a distinguished road

çok saolun.melisa çayı için oda çok rahatlatıyor.ben ilaç kullanmıyorum çay iyi geliyor.yatıcam gene olursa demeyin ozaman hiç kurtulamassınız.ben daha öncede oldu geçti atlatmıştım falan diyorum yani biraz boşverrrrr diyorum.iyi geliyorbiraz sıkılayım hemen kendini gösteriyor bu pa.allah şifa versin hepimize inşşşşş)
Alt 10-02-2011, 11:07
ozgezap ozgezap isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

ozgezap is on a distinguished road

Sevgili pa dostalarım son ilki hafta içinde çevremdeki tüm polikliniklerin acil servislerine 3 defa gittim ruhumun bedernle ayrıldığını hissettiğin pa krizlerinden ama ben o an pa değil de astım vs veya soluk boruma birşey yapıştı öksüremiyorum boğuluyorum diye gittiğimde dr lar önce apar topar oksijene bağladılar sonra bu panik sanırım deyip oksişjenden sonra dışarıda sigara iç rahatla deyip başından savdılar dr.a yalvardım benmim neyim var pa mı astı mıyım güldü eğlendi benimle. Sonra iç hastalıkları ve gögüs hastalıkları drlarıbna gittim solunum testinde %94 akciperlerin açık dedi drum diğer drlarımda ciğerlerişnde b,irşey yok dedi ama o pa anında yanımda taşıdığım tıkanırsam sıkarım diye aldığım astım spreyleri ki astımlılar bile bu şekilde onları yanında taşımaz ben yer kıyafetimde müsait olan her yere spryelerimi koyarım ki bu da çok saçama da olsa psikolojik rahatlama yapıyor defalarca spreyi sıktım ne kadar yanlış birşey yaptığımıda daha sonra anladım panik ataklıların bu spreyleri boşuna kullanmaları çok sakıncalıymış. Her neyse sözün sonuna geleyim 3 gündür nefes problemi yaşamaktan işe gidemedim nerde evzane hastane ben oralarda gezindim geçen gecede boğulduğumu hissederk camı açıp uyudum ama dün psikaytiste gittiğimde pa hastalarının bakırköy devlet hastanesinden nbir psikolog yardımı alma hakları var olduğunu söyyledi hocam kendiside bakırköy ruh ve sinir hastalıklarından transfer olmuş boğulmaların gayet normal pa dan kaynaklanıyor birazda daha boğulacaksın ben senin ilaçlarını değiştirecem dedi yani psikolojik olarak boğuluyoruz bu anı hissetiğimizde derin derin burnumuzdan nefes alıp ağzımızdan verdiğimizde ve bunu altı kere yaptığımızda rahatlama sağlanıyor çünkü bizler nefes kontrolünü elimize aldığımızdan ve kendimizi kastığımızdan sık sık çokça nefes alıyoruz hava açlığı yaşıyoruz halbuki yavaşça sakin nefesler aldığımızda göreceğiz ki nefe alabiliyoruz buna bende dahişlim ama pa anında bunu yapmak çok zor biliyorum arkadaşlar derin derin yavaşça burnumnuzdan nefes alıp yavaşça ağzımıdan üfleyelim 6 kez tekrarlayalım ve rahatladıktan sonra telkrar nefesimizi düşünmeyelim
Alt 07-02-2013, 22:42
zarbun zarbun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

zarbun is on a distinguished road

Alıntı:
nulgun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bende de çok oluyor belkii en büyük korkularımdan biri tıkanmak
merhaba...boyle durumlarda napıyosunuz...
Alt 07-02-2013, 22:56
mckadioglu mckadioglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

mckadioglu is on a distinguished road

ben nefes alamiyorum tikaniyorum bi yerden sonra dedim doktora bana bi nefes testi yapti %110 cikti. adam normalden fazla bile aliyossun dedi direk anksiyete tanisi koydu. Kardiyojiye gittim holter de dahil butun testler yapildi sadece sinus aritmi ve sinus tasikardi cikti holterde onlarda normalmis tedavi gerektirmiyomus stresli kisilerde gorulurmus. Ama ben hala carpinti ve derin nefes alamama tikanma sorunu yasiyorum. Bizim kadar tahlil test yaptiran yoktur bisey cikmiyosa artik psikolojik olduguna inanmak lazim. Benm hala omrunde kan tahlili yaptirmamis olan arkadaslarim var ve mutlu mesut yasiyolar.
Alt 07-02-2013, 23:09
nulgun nulgun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

nulgun is on a distinguished road

Nefes darlığı bendede var
Alt 07-02-2013, 23:42
onder33 onder33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

onder33 is on a distinguished road

Alıntı:
Marine´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar nefesiyle ilgili problem yaşayan varmı?? ve ne gibi bir sıkıntı veriyor size ? benim sanki göğsümün ortasına tonlarca yük binmiş gibi oluyor nefes almakta zorlanıyorum ağrılarım oluyor sıkışma yada boğulucakmış gibi bir his var tıkanmaktan korkuyorum uyurken bile korkudan uyanıyorum ara ara buna birde çarpıntı eşlik ediyor ...
sizdede varsa bu tür sıkıntılar yazarmısınız??
bni anlatmışsınız

Seçenekler
Stil