Geri git   Panik Atak Forum > Paylaşım Bölümü > Panik-Atak

Panik-Atak Panik-Atak ile ilgili paylaşmak istedikleriniz, Sn. Dr. Nihat Kaya'ya yöneltmek istediğiniz sorularınız ..

Seçenekler Stil
Alt 05-07-2012, 14:23
ahmet252 ahmet252 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

ahmet252 is on a distinguished road
Standart esneme ve titreme

arkadaşlar vücut sürekli esneme ihtiyacı duyuorsa ve esnedikten sonra gerinme ve gözden yaş gelmeyle biraz olsun rahatlayabiliyorsa bunun nedeni ne olabilir ki sizde de bu tip bir problem var mı?
Alt 05-07-2012, 14:30
Buseee Buseee isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Buseee is on a distinguished road

psıkolojık oldugunun kanıtı eger nefesın daralıyor ve esnemeyle gecırıyorsun kesınlıkle psıkolojık bı durumdur klasık pa'nın oyunları ıste sakın yenıleyım deme
Alt 05-07-2012, 14:30
yıldızz yıldızz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

yıldızz is on a distinguished road

ahmet baslıgı okur okumaz işte ben dedim. bense çok esniyorum ve esnerken ellerim ayaklarım titriyor. gözlerim yaslarda geliyor çok esnersem. özellikle bu aralar esneme ve titreme olayı bende çok oluyor
nedenini bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim ve ne yapmamız lazım bunuda yazarsanız cok iyi olur arkadaslar.
gecmis olsun ahmet.
Alt 05-07-2012, 14:51
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Alıntı:
yıldızz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ahmet baslıgı okur okumaz işte ben dedim. bense çok esniyorum ve esnerken ellerim ayaklarım titriyor. gözlerim yaslarda geliyor çok esnersem. özellikle bu aralar esneme ve titreme olayı bende çok oluyor
nedenini bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim ve ne yapmamız lazım bunuda yazarsanız cok iyi olur arkadaslar.
gecmis olsun ahmet.
teşekkürler bende de bahar aylasrın sonunda başlayıp bu asralar tavana vurmuş durumda her işim çok hızlı yapmaya çalışıyorum yoksa yavaşladığım anda kendimi atak geçirecekmiş gibi hisseidyorum vücutta sürekli gerginlik esneme dişlerimi sıkma gibi belirtileri var. ama doktorların vberdiği ilaçlar aşırı derecede ters tepiyor. yanlış tedavi uyuglanıyor. iyi bir doktora görünmen şart en az doç olmalı.
Alt 05-07-2012, 14:52
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Alıntı:
Buseee´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
psıkolojık oldugunun kanıtı eger nefesın daralıyor ve esnemeyle gecırıyorsun kesınlıkle psıkolojık bı durumdur klasık pa'nın oyunları ıste sakın yenıleyım deme
10 senelik palıyım 2 3 senedir bi nüksediyor bu sefer uzun sürdü
Alt 05-07-2012, 16:34
sinan61 sinan61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

sinan61 is on a distinguished road

Uykumuz geldiğinde yada olup olmadık yerde esnemeye mutlaka maruz kalmışsınızdır. Esnemenin sebepleri nedir hiç merak ettiniz mi? İşte uzmanların açıklamaları…

Esneme istemsiz olarak kademeli nefes almaları takiben kademesiz ve derin bir nefes vermedir. Alt çene ileri derecede açılır ve boyun adeleleri kasılır.
Oluşunun sebebi; kanda birikmiş CO2′nin atılmasını temin etmek için boynun büyük toplar damarlarına baskı yaparak kanın temizlenmek üzere kalbe dönümünü hızlandırmasıdır.

Herşeyi Panik Atağa Yorumlamayın..
Alt 05-07-2012, 18:55
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

Alıntı:
sinan61´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Uykumuz geldiğinde yada olup olmadık yerde esnemeye mutlaka maruz kalmışsınızdır. Esnemenin sebepleri nedir hiç merak ettiniz mi? İşte uzmanların açıklamaları…

Esneme istemsiz olarak kademeli nefes almaları takiben kademesiz ve derin bir nefes vermedir. Alt çene ileri derecede açılır ve boyun adeleleri kasılır.
Oluşunun sebebi; kanda birikmiş CO2′nin atılmasını temin etmek için boynun büyük toplar damarlarına baskı yaparak kanın temizlenmek üzere kalbe dönümünü hızlandırmasıdır.

Herşeyi Panik Atağa Yorumlamayın..
uyku halindeki esnemenin doğal olduğunu tabi ki biliyoruz. benim bahsetitğim gayet açık. bütün gün boyunca sürekli gerinme ve esneme ihtiyacı hissediyorsan bu doğal değildir arkadaşım. yasnında ardı ardına 60 70 kere çeneleri titreyerek esneyen gözleri yaşlar içinde kalan birini doğal karşılamak doğal değildir.
Alt 07-07-2012, 09:52
PAtakliyiz PAtakliyiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

PAtakliyiz is on a distinguished road

Antidepresan ilaçların bütünü esnetir arkadaşlar

Benimde ağzım hiç kapanmıyor
Alt 08-07-2012, 15:28
hallufyesss hallufyesss isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kayıtlı Kullanıcı
DEPAM

hallufyesss is on a distinguished road

arkaaşlar bende de hele son günlerde yoğunlaşan sürekli derin nefes alma istedği ve esneme ihtiyacı var...sanki hiç uymamışım gibi..10 yıllık panik atak hastasıyım..önceleri dinlenme esnasında ölüm korkusu,birden hızlı nabız,olduğu yerden kaçınma şeklinde başlamıştı..efexor,dideral,tranco buskas kulanarak bu hastalığı % 70 yendiğimi sanıyordum..yalnız efexor gerçekten bırakması çok amaçok zor bir ilaç..ayrıca sürekli ilaca bağımlı olmak ta çok kötü birşey.doktor prozac kullanarak bırakacaksın dedi ve yaklaşık 3 yıldır prozac kullanıyorum..efexorun yanında prozac leblebi gibi kalır..şimdi prozacve dideral kullanıyorum.2 gün almasam markete bile gidemiyorum.müthiş bir çarpıntı..130 larda nabız oluyor..bunlar bir yana şimdi de devamlı bir esneme,derin nefes alma başladı..bazen ve genellikle derin nefes alamıuyorum..böyle mide üzerinde sanki bi,şi engelliyor nefes almayı..sonra zorla esnyerek nefes alma...böyle bir kısır döngü içinde sürüp gidiyor...yalnız nefes açlığı en kötü olay bu panik atakda..

Seçenekler
Stil